callbook1.jpg (5216 bytes)

Değerli Radyo Amatörü,

Bu sayfalar hiç bir dernek veya kişi ayırımı yapmadan, tüm Radyo Amatörlerine ve Radyo Amatörlüğüne hizmet amacıyla 1991 yılında kitap olarak başlayıp bu güne kadar devam eden bir çalışmadır.

TA Callbook'u internet ortamına aktardıktan sonra Radyo Amatörlerinin dilekçeler, başvuru formları, bürokratik işlemler gibi başka ihtiyaçları da olduğunu gördük ve sayfalarımızın arasına ekledik.

Daha fazla radyo amatörünün faydalanabilmesi için ayrı bir site olarak hizmete başlamıştır. Hiç bir kurum, kuruluş ve dernekle ilgisi ve bağlantısı yoktur. Tek amacımız yıllardır sürdürdüğümüz bu çalışma ile tüm Radyo Amatörlerine her zaman daha iyi hizmet edebilmektir.

Yaptığımız çalışmalarda, yukarıda belirttiğimiz düşüncelerimizden farklı bir kanıya kapıldığınızda lütfen bizleri uyarınız.

Kişisel veya Dernek web sayfalarında yer alması amacıyla bu sayfalarda yer alan bilgileri kopyalamak yerine
aşağıda mavi renkle belirtilen link satırlarını kullanmanızı öneririz. Çünkü tüm sayfalar sürekli güncellenmektedir. Kopyaladığınız bilgi eski haliyle kalacaktır, link satırını kullandığınız takdirde sayfanızda devamlı yeni bilgiler görünecektir.

Bir Radyo Amatörü ya da bir Radyo Amatör Derneği iseniz aşağıdaki link satırlarını kopyalayıp kendi web sayfanızdan sayfalarımıza link verebilirsiniz. Bunun için hiç bir ön şartımız veya koşulumuz yoktur.

Fakat yine de link vermeyip bilgileri kopyalamak istiyorsanız sizden ricamız, sayfaları değişiklik yapmadan komple, olduğu hali ile tamamını kopyalayıp, sayfaların altında bulunan değişiklik bildirim, TA Callbook, hizmete sunan kişiler v.b. gibi linkleri muhafaza etmenizdir. Bu şekilde davranmakla Copyright kurallarına ve EMEĞE SAYGILI olduğunuzu göstermiş olursunuz.

İkinci ricamız, kopyaladığınız sayfaların değişip değişmediğini kontrol etmek için en azından 15 günde bir defa o sayfaların orijinallerini tekrar ziyaret edip bakmanızdır.


Sayfalarımızın adresleri:

TA Callbook sayfası için                                   

Silent Keys (Vefat eden Amatörler) sayfası için  
  
Radyo Amatörlerinin bürokratik işlemleri için      

TA VHF-UHF Röle Frekansları sayfası için         

TA VHF-UHF Echolink Frekansları sayfası için   

TA VHF-UHF APRS Frekansları sayfası için   


http://www.tacallbook.org/call.shtml

http://www.tacallbook.org/silent.shtml

http://www.tacallbook.org/burokrasi/burokrasi.shtml

http://www.tacallbook.org/role.shtml

http://www.tacallbook.org/echolink.shtml

http://www.tacallbook.org/aprs.shtml

Web sayfalarımıza, sizin uygun göreceğiniz herhangi bir şekilde (web sayfanızın içinde veya diğer boş bir sayfada ekrana gelecek şekilde) link verebilirsiniz.

Sayfalarımız hakkında göndereceğiniz tüm öneri ve eleştirileriniz daha iyisi için bizlere yol gösterecektir..

Teşekkür ederiz.
73

TA3AK Ömer Yardaş & TA8A Bilal Ekmekci

TA Callbook